top of page

Wakacje w Świnoujściu

Dlaczego warto spędzić wakacje w Świnoujściu?

Pomimo iż Świnoujście należy raczej do tych popularniejszych i częściej odwiedzanych miejscowości nadmorskich, noclegi są tutaj stosunkowo tanie, przynajmniej jak na ceny obiektów turystycznych. Wakacje w Świnoujściu to świetna propozycja i dla osób starszych marzących o spokoju, i dla ludzi młodych żądnych ciągłych zabaw i szalonych przygód.

Wakacje letnie

Rejsy z Świnoujścia

Świnoujście to jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich miejscowości nadmorskich, która co roku jest odwiedzana zarówno przez naszych rodaków, jak i przez turystów przyjeżdżających zza granicy, głównie oczywiście z Niemiec. Dokładnie z tego miejsca kursują większe i mniejsze statki turystyczne, oferujące rejsy bezpośrednio po Bałtyku albo też rejsy prowadzące do konkretnych lokacji, często do Szwecji, w której turyści mogą się zatrzymać np. na jeden dzień lub dwa dni, by potem wrócić na swoje wakacje w Świnoujściu.

Możliwość wzięcia udziału w prawdziwym emocjonującym rejsie, będącym ciekawym punktem zwrotnym wycieczki, to niejedyna propozycja Świnoujścia, oferującego znacznie więcej rozrywek i atrakcji.

Wydarzenia w Świnoujściu

W tej miejscowości na pewno nikt nie będzie się nudzić! Zwłaszcza letni wypad może okazać się szczególnie udany, a to za sprawą organizowanych w Świnoujściu festiwali, spośród których na szczególnie uznanie zasługuje "Sail Świnoujście", czyli parada żaglowców, a także równie popularny Festiwal Piosenki Morskiej o nazwie "Wiatrak". Oba wydarzenia rozgrywają się w lipcu, ale i w sierpniu nierzadko można natrafić na różne ciekawe koncerty, festiwale, festyny rodzinne czy też spotkania z gwiazdami albo np. skecze znanych kabaretów.

Na festiwalu

W razie gdyby atrakcji komuś było wciąż mało, wakacje nad morzem można przeciągnąć na miejscowości graniczące ze Świnoujściem, a zwłaszcza na Międzyzdroje, w których wprost wypadałoby odwiedzić popularną Aleję Gwiazd, a także zawitać do amfiteatru, w którym przez cały sezon wakacyjny odbywają się najróżniejsze rozrywkowe wydarzenia.

bottom of page