top of page

Świnoujście: Uzdrowisko nad Bałtykiem z unikalną lokalizacją

Świnoujście, zwane do 1945 roku Swinemünde, to malownicze miasto na prawach powiatu i jedno z najatrakcyjniejszych miast na polskim wybrzeżu, które leży na północno-zachodnim krańcu Polski. Znajduje się województwie zachodniopomorskim i słynie z swojego pięknego portu morskiego oraz urokliwego kąpieliska.

 

Jest to miasto o wyjątkowej lokalizacji i będące najdalej wysuniętym na północny zachód punktem w kraju. Jest ono jedynym takim miastem w kraju, rozsianym na kilkudziesięciu wyspach. To miasto, które łączy wiele różnych obliczy, dzięki swojemu niezwykłemu położeniu i wieloletniej historii. Jednak Świnoujście to nie tylko miasto, ale także archipelag wysp, na którym się znajduje. 

Wakacje na plaży

Świnoujście to miejsce, które łączy w sobie piękno natury, bogatą historię i perspektywy rozwoju. To miasto, które zachwyca swoim niezwykłym położeniem na wyspach, portem morskim i bazą marynarki wojennej, a jednocześnie przyciąga turystów swoją urokliwą nadmorską atmosferą. To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a przyroda daje niezliczone możliwości rozwoju.


Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego z 30 czerwca 2021 roku, populacja Świnoujścia wynosiła 40 696 mieszkańców. Plasuje je to na piątym miejscu pod względem liczby ludności w województwie zachodniopomorskim, ustępując jedynie Szczecinowi, Koszalinowi, Stargardowi i nieznacznie Kołobrzegowi.

bottom of page